Akcija VILTIES SPARNAI 2013

AkcijosLogoPasaulinės paliatyviosios pagalbos ir „hospisų“ dienos išvakarėse Lietuvoje įsteigtas „Hospice“ paramos fondas, kuris Lietuvoje rūpinsis paliatyviosios pagalbos namais (ang. hospice) sunkiai sergantiems, nepagydomiems ligoniams. Fondo steigėjai VšĮ „Tėviškės namai” ir VšĮ „Bene esse”.
„Paliatyviosios pagalbos tikslas – padėti sergančiam nepagydoma liga žmogui ir jo artimiesiems išlaikyti geriausią įmanomą gyvenimo kokybę sprendžiant fizines,  psichologines, dvasines problemas, padėti lengviau iškęsti skausmus. 2007-ųjų pradžioje Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Lietuvoje patvirtintas „Paliatyviosios pagalbos paslaugų suaugusiesiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašas”. Šios slaugos paslaugos Lietuvoje teikiamos slaugos ligoninėse, namuose, tačiau nepakankamas finansavimas trukdo sukurti tokias sąlygas, kokios yra paliatyviosios pagalbos centruose ir „hospisuose“ kitose šalyse“, – sako fondo direktorė Stanislava Skuodytė.

Pasak fondo steigėjų, nors paliatyvioji pagalba Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tikimasi, kad ateityje paliatyviosios pagalbos namai (angl. hospice) taps neatskiriama visos Lietuvos visuomenės vertybių dalimi. Pasak steigėjų, Lietuvoje ima formuotis naujos tradicijos ir visuomenė gali prisidėti prie tokių  paliatyviosios pagalbos namų Lietuvoje atsiradimo.

Fondo veiklą remia ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA).

„POLA yra viena iš fondo steigimo iniciatorių ir ateityje aktyviai palaikys fondo veiklas, nes didžiausią paliatyviųjų pacientų dalį – iki 80 proc. sudaro būtent sergantys onkologinėmis ligomis. Paliatyviosios pagalbos poreikiai šiems sergantiesiems labai dideli ir prognozuojama, kad ateityje dar didės“, – sako asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas.

„HOSPICE“ paramos fondas taip pat ketina šviesti visuomenę apie nepagydomai sergančių asmenų ir jų artimųjų poreikius, pagalbos jiems būdus ir savitarpio pagalbą, pritraukti į fondo veiklą savanorių.

Fondas pirmąjį spalio mėnesio sekmadienį visuomenei prisistatė labdaros akcija „VILTIES SPARNAI”. Renginys vyko  Vilniuje Šv. Ignoto bažnyčioje ir prasidėjo mišiomis, giedant Bernardinų bažnyčios chorui „LANGAS” giesmėms.

Renginį vedė Vytenis Pauliukaitis, klasikos kūriniais džiugino solistė Inesa Linaburgytė ir pianistas Justinas Bruzga, Nicolo Paganini kūrinius atliko Gediminas Dalinkevičius (smuikas) ir Simonas Bušma (gitara). Renginio metu  buvo organizuota loterija ir aukcionas, kuriems savo kūrinius paaukojo Lietuvos menininkai iš Vilniaus ir Alytaus  – Benjaminas Jenčius (Alytus), Juozas Gecevičius (Vilnius) Ramūnas Petrusevičius (Vilnius), Irina Juškauskienė (Alytus), Virginija Kalinauskaitė (Vilnius), Sigutė Sukackaitė (Vilnius), Loretos galerija (Alytus).  Akcijai savo knygų padovanojo Beata Nicholson, o proginius paauksuotus medalius – UAB “Monetų namai”. Prie akcijos prisijungė ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras, kuris aukcionui dovanojo kvietimus į spektaklius.

Akcijos globėja  – kuriamo fondo patikėtinių tarybos narė Dangutė Mikutienė (LR Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė). Šio fondo patikėtinių taryboje taip pat yra  Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) prof. Arvydas Šeškevičius, operos solistė Inesa Linaburgytė, kunigas Sigitas Grigas.

„Hospice” pavadinimas buvo pradėtas taikyti 1967 metais Siselės Saunders (Cicely Sounders) organizuotai mirštančiųjų pacientų specializuotai priežiūrai. Šiandien visame pasaulyje paliatyviosios pagalbos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikia paliatyviosios pagalbos namai, kitaip dar vadinami „hospisais“. Paliatyviosios pagalbos namai teikia medicinines, socialines, dvasines paslaugas nepagydomiems ligoniams, į šį procesą įtraukdami ir pacientų šeimos narius. Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos ir pacientų namuose, kur sudaromos visos sąlygos paciento ramybei, komfortui, orumui.

Akcijos VILTIES SPARNAI video pristatymas

Renginio foto galima rasti facebook galerijoje.

AKCIJĄ GLOBOJA

Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė

DANGUTĖ MIKUTIENĖ

 Aukciono darbų galeriją rasite nuspaudę šią nuorodą

AKCIJOS DRAUGAI:

BERNARDINŲ BAŽNYČIOS CHORAS „LANGAS“

GEDIMINAS DALINKEVIČIUS

VIRGINIJA KALINAUSKAITĖ

RAMŪNAS PETRUSEVIČIUS

VYTENIS PAULIUKAITIS

BENJAMINAS JENČIUS

IRINA JUŠKAUSKIENĖ

JUOZAS GECEVIČIUS

SIGUTĖ SUKACKAITĖ

INESA LINABURGYTĖ

SIMONAS BUŠMA

JUSTINAS BRUZGA

WWW.ROZYTE.LT